Bezpłatne terminale w Bankach Spółdzielczych SGB

Właśnie wystartował program Fundacji Polska Bezgotówkowa, w ramach którego przedsiębiorcy mają możliwość korzystania z terminali płatniczych przez rok bez żadnych opłat. Aby skorzystać z programu wystarczy udać się do najbliższego Banku Spółdzielczego SGB. Dzięki współpracy Banków z operatorem First Data jest to możliwe już od pierwszego dnia funkcjonowania programu.

Oferta skierowana jest do przedsiębiorców (MSP), którzy przez ostatnie 12 miesięcy nie korzystali z terminali płatniczych, a swoją działalność prowadzą maksymalnie w 5 placówkach.

Jedną z głównych grup docelowych programu są przedsiębiorcy działający poza największymi miastami, a więc w dużej mierze osoby z terenów objętych działalnością Banków Spółdzielczych SGB. Bardzo zależało nam, aby nie tylko skutecznie poinformować ich o takiej ofercie, ale także, żeby skorzystanie z programu było jak najprostsze – mówi Paweł Pyzik, p.o. prezesa SGB-Banku SA.

Obsługa kart płatniczy przynosi przedsiębiorcy wymierne korzyści, ale wciąż funkcjonują np. mity o wysokich marżach, które skutecznie do tego zniechęcają. Teraz każdy, kto dotąd nie używał terminala płatniczego, a spełnia warunki programu, przez 12 miesięcy będzie miał możliwość sprawdzenia realnego wpływu przyjmowania płatności bezgotówkowych na obroty firmy. Umowa zawierana w ramach Programu Polska Bezgotówkowa nie zobowiązuje do korzystania z POS po jej zakończeniu, nie ma ukrytych opłat. Także Banki Spółdzielcze SGB nie wymagają korzystania z żadnej dodatkowej oferty bankowej.

Uczestnictwo w programie to szereg korzyści. W zależności od ilości placówek, uczestnik programu ma prawo otrzymać nawet trzy terminale, które może zamówić od razu lub oddzielnie do końca 2021 r. Warunkiem jest instalacja pierwszego urządzenia do 31 grudnia 2020 r. Roczne finansowanie dotyczy każdego urządzenia z osobna. Obejmuje wszystkie opłaty i prowizje od transakcji do limitu 100 tys. zł obrotu z kart rocznie. W przypadku przekroczenia tego progu, przedsiębiorcę będą obowiązywać stawki zgodne z podpisaną umową. Jak pokazują praktyki, taki próg obrotów jest wystarczający i przedstawiciele sektora MSP przekraczają go bardzo rzadko. Dodatkowo przedsiębiorcy mają zapewniony serwis terminali oraz całodobowe wsparcie Centrum Obsługi Klienta.

Oficjalny start Programu „Polska Bezgotówkowa” został ogłoszony na konferencji prasowej 6 lutego w Warszawie, na której byli obecni także przedstawiciele Spółdzielczej Grupy Bankowej.