Biometria coraz bardziej popularna w Toruniu

Już ponad 14 tysięcy klientów Banku Spółdzielczego w Toruniu korzysta z autoryzacji biometrycznej.

To wygodne i bezpieczne rozwiązanie, które znacząco wpływa na ograniczenie tzw. fraudów kartowych – możliwości okradzenia klientów w wyniku cyberataków. Autoryzacja przy pomocy skanu dłoni, bez użycia karty, to szybki sposób na dokonanie wpłaty lub wypłaty gotówki. Tę funkcję posiadają urządzenia wielofunkcyjne toruńskiego BS w strefach samoobsługowych banku.

Warto przypomnieć, co podkreślił np. Maciej Samcik w ostatniej publikacji poświęconej bankom spółdzielczym SGB, że to właśnie banki spółdzielcze jako pierwsze w Europie wprowadziły możliwość autoryzacji biometrycznej.

Grzegorz Flanz, wiceprezes Banku Spółdzielczego w Toruniu, zapytany przez Wojciecha Boczonia z portalu PRNews.pl  powiedział o identyfikacji biometrycznej:

Nasze bankomaty z funkcją wpłat działają w recyclingu – banknoty wpłacane przez jednych klientów trafiają do obiegu przy wypłatach realizowanych przez innych klientów. Naszych klientów urządzenie identyfikuje poprzez przyłożenie dłoni do czytnika Palm Vein i weryfikację zgodności danych biometrycznych.

Identyfikacja biometryczna cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Jest jednym z tych aspektów, za który klienci bardzo wysoko nas cenią. To w końcu jeden z przykładów nowoczesnych rozwiązań, jakie staramy się wdrażać w BS Toruń. Dziś w naszym działaniu traktujemy identyfikacje biometryczną jako oczywistość – klient albo ją już ma, albo właśnie podczas wizyty w placówce jest ona mu dodawana.

Źródło: BS Toruń

Podziel się:
Brak komentarzy

Zostaw komentarz