BS API bankowości spółdzielczej z nagrodą Produkt Roku IT@Bank 2019

Mirosław Skiba – prezes Zarządu SGB-Banku SA oraz Paweł Gula – wiceprezes Zarządu BPS SA odebrali dziś w Warszawie nagrodę Produkt Roku IT@Bank2019 za przygotowanie i wdrożenie BS API – innowacyjnego interfejsu, który pozwala na integrację wielu systemów informatycznych i przyspiesza rozwój technologiczny Banków Spółdzielczych  należących do obu Zrzeszeń.

Nagrodę przyznawaną liderom technologii IT w obszarze finansowym wręczono podczas corocznej konferencji IT@Bank 2019 – największego i najbardziej prestiżowego w Polsce spotkania środowiska informatycznego z polskim sektorem bankowym. To tutaj spotykają się wizjonerzy, inspiratorzy i praktycy z zakresu nowoczesnych technologii IT, by rozmawiać o transformacji cyfrowej sektora finansowego w Polsce.

– Nagroda za wysiłek całego środowiska bankowości spółdzielczej przyznawana przez najlepszych specjalistów IT w naszym kraju, to duże wyróżnienie i jeszcze większe zobowiązanie – ocenia prezes SGB-Banku, Mirosław Skiba. – W szybkim tempie dołączamy do czołówki polskich banków komercyjnych, nadrabiając wieloletni dług technologiczny. Stworzenie BS API było przełomem, który otwiera drzwi do prawdziwej transformacji naszego sektora. Zyskaliśmy platformę integrującą wiele zróżnicowanych systemów informatycznych w naszych bankach. Dzięki BS API możemy tworzyć wspólne oferty dla klientów, dokonywać monetyzacji danych. To jednocześnie kolejny krok sprzyjający informatycznemu przyspieszeniu w obu zrzeszeniach i tworzeniu najnowocześniejszych rozwiązań mobilnych dla klientów banków spółdzielczych.

BS API powstał dzięki współpracy Spółdzielczej Grupy Bankowej i Banku Polskiej Spółdzielczości. Warto przypomnieć, że w maju br. w Warszawie został podpisany list intencyjny w sprawie BS API. W myśl porozumienia wszystkie zaangażowane podmioty – dwa zrzeszenia, firmy technologiczne oraz izby gospodarcze sektora bankowego – zobowiązały się do prac nad udostępnieniem wspólnej platformy BS API, za pomocą której banki oraz dostawcy będą dostarczać rozwiązania do wspólnego wykorzystania w ramach bankowości spółdzielczej. To istotny element integracji technologicznej niemal wszystkich polskich banków spółdzielczych. Jego bezpośrednie efekty klienci banków SGB będą mogli poznać już w pierwszej połowie 2020 roku przy okazji wdrożenia nowej aplikacji mobilnej, która zastąpi Portfel SGB.

Sukces był możliwy dzięki pomocy i zaangażowaniu Związku Banków Polskich i Krajowego Związku Banków Spółdzielczych.

Fot. 3x ZBP/Karol Zapała

Podziel się:
Brak komentarzy

Zostaw komentarz