Mamy tu wszystko… czyli historia jednego spotu
To hasło pierwszej od kilku lat telewizyjnej kampanii reklamowej promującej płatności mobilne w bankowości spółdzielczej. Przygotowały ją i sfinansowały oba zrzeszenia: SGB oraz Grupa BPS.
Kampania w telewizji potrwa do 17 listopada 2019 roku. 30-i 15-sekundowe spoty oraz 8-sekundowe billboardy sponsorskie emitowane będą w telewizji ogólnopolskiej (TVP, Polsat, kanały tematyczne), a także na platformach VOD i w Internecie.
Kolejna faza „Mobilnego przyspieszenia”
– „Mobilne przyspieszenie” w Bankach Spółdzielczych SGB wchodzi w kolejną fazę. Chcemy jak najszerzej upowszechniać wiedzę o tym, że bankowość spółdzielcza zmienia się na naszych oczach. Wdrożyliśmy wszystkie rodzaje płatności mobilnych, dzięki czemu trafiamy do grupy banków, które oferują klientom pełne spektrum usług w obszarze mobilności – mówi prezes Zarządu SGB-Banku SA, Mirosław Skiba. – Intensywnie przygotowujemy przyjazną w obsłudze i nowatorską własną aplikację mobilną. Nie byłoby tego, gdyby nie olbrzymia aktywność wszystkich pracowników SGB-Banku i Banków Spółdzielczych naszego Zrzeszenia. Kampania reklamowa to z kolei efekt współpracy obu zrzeszeń, mającej na celu wypromowanie lokalnych banków spółdzielczych jako nowoczesnych i dbających o komfort klienta instytucji finansowych.
Zdaniem Artura Adamczyka, prezesa Zarządu Banku BPS SA, kampania promująca nowe formy usług mobilnych to element długoterminowej strategii integrującej środowisko bankowości spółdzielczej i współpracy w zakresie wdrażania najnowocześniejszych rozwiązań:
– Banki Spółdzielcze z Grupy BPS mają w swojej ofercie wszystko to, czego oczekują nasi klienci. Dobrą ofertę produktową oraz nowoczesne, łatwe w użyciu i bezpieczne sposoby korzystania z usług bankowych, także z użyciem smartfonów. Stąd hasło wspólnej kampanii „Mamy tu wszystko”. Ponad rok temu Banki Spółdzielcze z Grupy BPS wdrożyły usługę płatności mobilnych Google Pay. Wiele z nich posiada też aplikację Planet Mobile, która umożliwia łatwe zarządzanie kartami płatniczymi przy użyciu smartfonu oraz wspiera Google Pay. Pracujemy nad kolejnymi ułatwieniami tak, aby nasi klienci mogli korzystać ze wszystkich nowoczesnych aplikacji umożliwiających mobilne płatności. Rozpoczynająca się kampania reklamowa promująca płatności mobilne w Bankach Spółdzielczych obu Zrzeszeń, to przykład dobrej współpracy między Zrzeszeniami pokazującej Banki Spółdzielcze jako nowoczesne instytucje finansowe z pełną ofertą usług.
Aktorzy z planu filmowego
Film „Mamy tu wszystko…” opowiada krótką historię dwóch braci, z których jeden – mieszkaniec dużej aglomeracji – przekonany jest, że jego najbliżsi w rodzinnym miasteczku nie mają pojęcia o nowoczesnych, mobilnych formach płatności… A tymczasem w lokalnym Banku Spółdzielczym… mają przecież wszystko! Płatności mobilne też!
Od poniedziałku 21 października spot można zobaczyć w dwóch liczących się stacjach telewizyjnych i kanałach tematycznych, w serwisie YouTube i portalach branżowych. W głównych rolach wystąpili: Ewa Kaczmarek (znana też pod artystycznym pseudonimem Laura Leish), współtwórczyni poznańskiego teatru „Usta Usta Republika”, Mikołaj Fajfer – jeden z bohaterów seriali „Barwy szczęścia” i „Pierwsza miłość” oraz Adrian Budakow, którego można było zobaczyć między innymi w serialu „Bodo”, „Ojciec Mateusz” czy „Komisarz Alex”.
Bank, chłód i… manifestacje
Realizacja 30-sekundowego spotu zajęła ekipie filmowej dwa dni zdjęciowe. Na planie nie obyło się bez zabawnych sytuacji… W dniu kręcenia spotu w Środzie Wielkopolskiej lokalne szkoły świętowały Dzień Tabliczki Mnożenia. Tuż przed okiem kamery wielokrotnie przemaszerowały więc „manifestacje” uczniów przebranych za zwierzęta lub noszących transparenty gloryfikujące matematykę. Niestety, miejsca w ostatecznej wersji filmu na te sceny zabrakło… 😉
Przy okazji kręcenia filmu wśród mieszkańców Środy rozeszła się plotka, że aktywność filmowców związana jest z przeprowadzką istniejącego Banku Spółdzielczego z jednej strony rynku na drugą… Musieliśmy sporo tłumaczyć…
Tłem filmu jest miasto w nieokreślonej porze roku, realizatorzy starali się pokazać piękny, słoneczny dzień, aktorzy grali w letnich strojach… Tymczasem pogoda na planie była z gatunku tych „pod psem”, przez większą część dnia padało, temperatura nie przekraczała kilku stopni. Aktorzy w przerwach zdjęć szybko zakładali jesienne kurtki i uciekali do ciepłego pomieszczenia – taka umiejętność dostosowania się do panujących warunków to nieodłączna cecha ich zawodu. Niektóre role przypłaca się katarem…
Niektóre sceny kręcono już po zmroku, ale by zachować wrażenie słonecznego dnia, ekipa realizacyjna używała potężnych świateł. W ostatecznej wersji nie zobaczycie różnicy… W scenie przejazdu samochodu w pobliżu Banku Spółdzielczego trzeba było z kolei zastosować kilka zabiegów technicznych z kręgu 3D. Szyld Banku wyglądał bardzo dobrze, ale tylko na wprost obiektywu – aby go lepiej zaprezentować w postprodukcji użyto technologii 3D, nadając literom trójwymiarowy kształt.
* * *
Teraz, kiedy film jest już publiczny i mogą go oglądać miliony telewidzów, wszystkie historie z planu filmowego schodzą jednak… na plan dalszy. Pokazujemy naszym klientom nowe oblicze Banków Spółdzielczych i mamy wielką nadzieję, że mocno zmienimy ich postrzeganie bankowości spółdzielczej. Trzymajmy kciuki za tę kampanię!
Za kreację i koordynację prac odpowiada agencja IQ Marketing. Realizacją spotu zajął się dom produkcyjny Oversee. Planowanie i zakup mediów powierzono domowi mediowemu Effective Media. Kampania reklamowa wystartowała 21 października i potrwa do 17 listopada.
POLECAMY RÓWNIEŻ: Najgorętsza lokata tej jesieni