Nagroda Polski Kompas dla SGB

Spółdzielcza Grupa Bankowa otrzymała prestiżową nagrodę Polski Kompas, przyznawaną od pięciu lat przez redakcję “Gazety Bankowej”.

Redakcja Gazety Bankowej przygotowała kolejną edycję raportu „Polski Kompas. Rocznik instytucji finansowych i spółek akcyjnych”. Z tej okazji na okolicznościowej gali w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie wręczono coroczne nagrody dla wyróżniających się postaci polskiej przedsiębiorczości, spółek Skarbu Państwa i instytucji finansowych.

Nagrodę Polski Kompas 2019 za łączenie nowoczesnych rozwiązań i tradycji bankowości spółdzielczej otrzymała Spółdzielcza Grupa Bankowa.

Nagrody Polskiego Kompasu otrzymują przedsiębiorstwa i ludzie, którzy szczególnie mocno wpłynęli w ostatnim roku na finansowy i wizerunkowy sukces polityki gospodarczej Polski. Redakcja „Gazety Bankowej” docenia w ten sposób instytucje i postaci, które są niekwestionowanymi liderami przemian rynkowych, tworząc nowe projekty, uzyskując wyjątkowe wyniki finansowe bądź wdrażając najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne.

Za jedną z takich wiodących marek polskiego rynku finansowego uznano Spółdzielczą Grupę Bankową, doceniając przede wszystkim tempo i jakość zmian strategicznych związanych z wdrożeniem nowych technologii, krzewienie współpracy pomiędzy Bankami i Zrzeszeniami Banków sektora spółdzielczego oraz opracowanie i wdrożenie strategii Mobilnego Przyspieszenia w Bankach Spółdzielczych.

Osiągnięcia SGB podkreślano wielokrotnie podczas uroczystej laudacji. Odbierając nagrodę Polski Kompas 2019 prezes Mirosław Skiba przyznał, iż jest to uhonorowanie pracy wszystkich pracowników Spółdzielczej Grupy Bankowej:

Nie byłoby nagród, gdyby nie ciężka praca zespołowa. To wielkie wyróżnienie należy się zespołom wdrażającym Mobilne Przyspieszenie, ciężko pracującym przy wprowadzeniu kolejnych płatności mobilnych i przygotowujących nową aplikację. Jesteśmy dopiero na początku zmian, przed nami wielkie wyzwania związane z udostępnieniem nowych technologii na każdym poziomie struktur bankowości spółdzielczej i w każdej relacji z naszymi klientami. Cieszę się z tej nagrody, ponieważ  dzięki niej docenia się zespołową pracowitość, konsekwencję, siłę wspólnego działania, determinację i dążenie do sukcesu. Z wielką radością przekażę tę nagrodę pracownikom Spółdzielczej Grupy Bankowej – to jest ich święto.

Nagrodami wyróżniono również Energę SA, KGHM Polska Miedź SA, Totalizator Sportowy  oraz ministra finansów – Jerzego Kwiecińskiego. Nagrodę specjalną odebrał Michał Woś – minister w rządzie Mateusza Morawieckiego odpowiedzialny za zagraniczną pomoc humanitarną.

Podziel się:
Brak komentarzy

Zostaw komentarz