HomeO NAS

O NAS

S

Banki Spółdzielcze – tu tradycja łączy się z nowoczesnością.

Spółdzielczą Grupę Bankową tworzą: SGB-Bank SA i 193 Banki Spółdzielcze, których misją jest zapewnienie Polakom dostępu do atrakcyjnych produktów finansowych i nowoczesnych narzędzi transakcji płatniczych. Naszą siłą są lokalne relacje z klientami, społeczna aktywność i półtorawiekowa tradycja.

Spółdzielczość bankowa to nowe technologie połączone z tradycyjnymi wartościami i doskonałym rozpoznaniem potrzeb klientów. SGB-Bankiem i Bankami Spółdzielczymi zarządza profesjonalna, doświadczona kadra menedżerów. Banki Spółdzielcze SGB to 1500 placówek, ponad 4 tysiące bezprowizyjnych bankomatów i 1,5 miliona klientów.

Pierwsze spółdzielcze instytucje finansowe powstały w Polsce podzielonej między trzech zaborców. Prekursorami spółdzielczości finansowej byli patrioci i społecznicy – księża Piotr Wawrzyniak i Augustyn Szamarzewski – którzy postawili przed sobą jasne cele: pragnęli wyrwać Polaków z rąk lichwy, ochronić narodową własność oraz zapewnić dostęp do godziwych,  polskich usług finansowych. Już wówczas wiedzieli, że tylko w bogatym społeczeństwie, które nie musi wyprzedawać własnego majątku, można budować prawdziwy patriotyzm – wartość niezbędną do odtworzenia państwowości okupowanego kraju.

Te idee propagują dziś Banki Spółdzielcze i SGB-Bank. To instytucje łączące tradycyjne, rodzime wartości oraz nowoczesne rozwiązania. Banki Spółdzielcze to jednak nade wszystko podmioty bliskie swoim klientom. Wykazując się szczególną wrażliwością społeczną, znają potrzeby ludzi korzystających z ich usług – zarówno finansowe, jak też te niezwiązane z bankowością. Od wsparcia wartościowych inicjatyw lokalnych po działalność charytatywną – banki spółdzielcze są zawsze tam, gdzie potrzebna jest pomocna dłoń.