Wehikuł czasu przyciąga tłumy…

Czy można przenieść się w czasie? W Krotoszynie udowodnili, że tak! Piąta już edycja imprezy „Wehikuł czasu” przyciągnęła tłumy widzów.

Czego potrzeba do dobrego marketingu? OKAZJI! I gdy taka się nadarza, trzeba ją wykorzystać najpełniej, jak tylko można. Bank Spółdzielczy w Krotoszynie był sponsorem imprezy rekonstrukcyjnej „Wehikuł czasu”, która pozwoliła krotoszynianom przenieść się prosto do dnia tragicznych wydarzeń z września 1939 roku.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Muzeum regionalne, które każdego roku nawiązuje do kolejnych historycznych rocznic i lokalnych wspomnień. Tym razem pretekstem była 80. rocznica wybuchu II Wojny Światowej oraz walk 56 Pułku Piechoty Wielkopolskiej w obronie Krotoszyna. Kulminacyjnym punktem tegorocznej imprezy była inscenizacja potyczki z Września 1939 wraz z historycznym komentarzem Piotra Mikołajczyka.

W imprezie, nad którą honorowy patronat objął Burmistrz Krotoszyna, wzięły udział tłumy mieszkańców miasta, a przygotowali ją między innymi: Drużyna Tradycji 70 Pułku Piechoty, Towarzystwo Działań Historycznych im. Feliksa Pięty, Wronieckie Stowarzyszenie Historyczne, Bractwo Rycerskie Ziemi Kaliskiej, Stowarzyszenie Historyczne Pionier 39, Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej Die Kampfgruppe Hoffmeyer, Grupa Rekonstrukcji Historycznej Infanterie-Regiment 73 oraz Pracownia Renowacji Zabytków Techniki Militarnej z Wolsztyna.

Krotoszyński „Wehikuł czasu” to kolejny przykład RTM – Real Time Marketingu, pozwalającego wykorzystać dobre okazje do promocji nie tylko idei współpracy i patriotyzmu, ale też własnej marki. Bank Spółdzielczy w Krotoszynie wybrał to wydarzenie perfekcyjnie.

Fotografie Łukasza Cichego „Życie Krotoszyna”  z portalu krotoszyn.naszemiasto.pl

POLECAMY TAKŻE: BS Toruń rządzi na Facebooku!

Podziel się:
Brak komentarzy

Zostaw komentarz