Wygodne Konto dla Klientów ZUS w Bankach Spółdzielczych

Wygodne Konto dla Klientów ZUS w Bankach Spółdzielczych

Pobierasz rentę, emeryturę a nie masz jeszcze konta? Lepszej okazji na jego założenie nie będzie. Już jest dostępne Wygodne Konto, specjalnie przygotowane przez Banki Spółdzielcze SGB i Banki Spółdzielcze z Grupy BPS w porozumieniu z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. To oferta dla wszystkich pobierających renty i emerytury, którzy do tej pory nie zdecydowali się na założenie konta. Konto dostępne jest również w Banku BPS oraz w SGB-Banku.

Wygodne Konto dla Klientów ZUS, to przede wszystkim sposób na podniesienie bezpieczeństwa swojego i swoich pieniędzy, a także  dostępność świadczeń bez konieczności oczekiwania na listonosza. Założenie konta jest bezpłatne, nie ma też opłat za wydanie, obsługę, ani wznowienie karty do konta. Wypłacanie gotówki z bankomatów Grupy BPS i SGB (około 3,8 tys. bankomatów w kraju) również nic nie kosztuje.

Prowadzenie konta to koszt jedynie 1 zł miesięcznie, w tej opłacie mieści się dodatkowy, roczny pakiet Assistance, obejmujący pomoc w domu, pomoc medyczną na terenie RP, podczas podróży zagranicznej oraz podróży samochodem, a dodatkowo ubezpieczenie bagażu podróżnego.

– Banki Spółdzielcze wspólnie z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych oferują bezpieczną i przyjazną usługę, zwiększającą komfort codziennego życia wielu emerytów i rencistów – mówi Zdzisław Kupczyk, Prezes Zarządu Banku Polskiej Spółdzielczości S.A.

 To ważne zwłaszcza na terenach odległych od dużych ośrodków miejskich, a wszędzie tam mają swoje placówki Banki Spółdzielcze – dodaje.

Banki Spółdzielcze działają lokalnie, to znaczy blisko swoich Klientów, słyną z dobrych relacji i wysokiego poziomu obsługi – mówi Paweł Pyzik, Wiceprezes Zarządu, p.o. Prezesa Zarządu SGB-Banku SA.

– Pracownicy zawsze chętnie pomogą i odpowiedzą na wszystkie pytania. Założenie Wygodnego Konta jest szybkie i nieskomplikowane, a pozwoli zyskać swobodę w zarządzaniu pieniędzmi i bezpieczeństwo ich posiadania – dodaje Prezes Pyzik.